ERJ-6ENF1000V Panasonic
ERJ-6ENF1000V Images
Please contact us for more photos of ERJ-6ENF1000V
Part Number ERJ-6ENF1000V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-6ENF1000V
Datasheet download ERJ-6ENF1000V.pdf
Request Quotation for ERJ-6ENF1000V
ERJ-6ENF1000V Specifications
Part Number ERJ-6ENF1000V
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Resistance Value 100 Ohm
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm