ERJ-8BWFR050V Panasonic
ERJ-8BWFR050V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWFR050V
Part Number ERJ-8BWFR050V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 50m Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWFR050V
Datasheet download ERJ-8BWFR050V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWFR050V
ERJ-8BWFR050V Specifications
Part Number ERJ-8BWFR050V
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Resistance Value 50 MOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Type Thick Film
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Case Style Molded
Pin Count 2
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm