ERJ-8BWJR022V Panasonic
ERJ-8BWJR022V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWJR022V
Part Number ERJ-8BWJR022V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 1W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWJR022V
Datasheet download ERJ-8BWJR022V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWJR022V
ERJ-8BWJR022V Specifications
Part Number ERJ-8BWJR022V
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 22 MOhm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm