ERJ-P06J103V Panasonic
ERJ-P06J103V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P06J103V
Part Number ERJ-P06J103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P06J103V
Datasheet download ERJ-P06J103V.pdf
Request Quotation for ERJ-P06J103V
ERJ-P06J103V Specifications
Part Number ERJ-P06J103V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm