ERJ8ENF1052V Panasonic
ERJ8ENF1052V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1052V
Part Number ERJ8ENF1052V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10.5K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1052V
Datasheet download ERJ8ENF1052V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1052V
ERJ8ENF1052V Specifications
Part Number ERJ8ENF1052V
Case Size 1206
Resistance Value 10.5 kOhm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm