CPF0402B4K99E1 TE Connectivity
CPF0402B4K99E1 Images
Please contact us for more photos of CPF0402B4K99E1
Part Number CPF0402B4K99E1
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 4.99K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CPF0402B4K99E1
Datasheet download CPF0402B4K99E1.pdf
Request Quotation for CPF0402B4K99E1
CPF0402B4K99E1 Specifications
Part Number CPF0402B4K99E1
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Resistance Value 4.99 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm