ERJ-S6QJR75V Panasonic
ERJ-S6QJR75V Images
Please contact us for more photos of ERJ-S6QJR75V
Part Number ERJ-S6QJR75V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.75 Ohm 5% 1 4W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-S6QJR75V
Datasheet download ERJ-S6QJR75V.pdf
Request Quotation for ERJ-S6QJR75V
ERJ-S6QJR75V Specifications
Part Number ERJ-S6QJR75V
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 750 MOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Case Size 0805
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm