MCR03EZHF9090 ROHM
MCR03EZHF9090 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZHF9090
Part Number MCR03EZHF9090
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 909 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZHF9090
Datasheet download MCR03EZHF9090.pdf
Request Quotation for MCR03EZHF9090
MCR03EZHF9090 Specifications
Part Number MCR03EZHF9090
Resistance Value 909 Ohm
Mounting Surface Mount
Package Type SMD
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm