ERJ-U01J102C Panasonic
ERJ-U01J102C Images
Please contact us for more photos of ERJ-U01J102C
Part Number ERJ-U01J102C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-U01J102C
Datasheet download ERJ-U01J102C.pdf
Request Quotation for ERJ-U01J102C
ERJ-U01J102C Specifications
Part Number ERJ-U01J102C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 1 kOhm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm