CRCW04021M96FKED Vishay
CRCW04021M96FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW04021M96FKED
Part Number CRCW04021M96FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1.96M Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW04021M96FKED
Datasheet download CRCW04021M96FKED.pdf
Request Quotation for CRCW04021M96FKED
CRCW04021M96FKED Specifications
Part Number CRCW04021M96FKED
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 1.96 MOhm
MSL Level 1
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm