NRC06J222TRF NIC Components
NRC06J222TRF Images
Please contact us for more photos of NRC06J222TRF
Part Number NRC06J222TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC06J222TRF
Datasheet download NRC06J222TRF.pdf
Request Quotation for NRC06J222TRF
NRC06J222TRF Specifications
Part Number NRC06J222TRF
Lead Finish Matte Tin
Resistance Value 2.2 kOhm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm