CRCW060395K3FKEA Vishay
CRCW060395K3FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060395K3FKEA
Part Number CRCW060395K3FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 95.3K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060395K3FKEA
Datasheet download CRCW060395K3FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060395K3FKEA
CRCW060395K3FKEA Specifications
Part Number CRCW060395K3FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Resistance Value 95.3 kOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm