MCR006YRTJ390 ROHM
MCR006YRTJ390 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ390
Part Number MCR006YRTJ390
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ390
Datasheet download MCR006YRTJ390.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ390
MCR006YRTJ390 Specifications
Part Number MCR006YRTJ390
Resistance Value 39 Ohm
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm