ERJ-XGNJ100Y Panasonic
ERJ-XGNJ100Y Images
Please contact us for more photos of ERJ-XGNJ100Y
Part Number ERJ-XGNJ100Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 10 Ohm 5% 1 32W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-XGNJ100Y
Datasheet download ERJ-XGNJ100Y.pdf
Request Quotation for ERJ-XGNJ100Y
ERJ-XGNJ100Y Specifications
Part Number ERJ-XGNJ100Y
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13 mm
Power Rating 0.03125 W
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Case Size 01005
Resistance Value 10 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm