ERJ14BQF4R7U Panasonic
ERJ14BQF4R7U Images
Please contact us for more photos of ERJ14BQF4R7U
Part Number ERJ14BQF4R7U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14BQF4R7U
Datasheet download ERJ14BQF4R7U.pdf
Request Quotation for ERJ14BQF4R7U
ERJ14BQF4R7U Specifications
Part Number ERJ14BQF4R7U
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Resistance Value 4.7 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Case Size 1210
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm