ERJ14NF1583U Panasonic
ERJ14NF1583U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF1583U
Part Number ERJ14NF1583U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 158K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF1583U
Datasheet download ERJ14NF1583U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF1583U
ERJ14NF1583U Specifications
Part Number ERJ14NF1583U
Resistance Value 158 kOhm
Power Rating 0.5 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm