ERJ14NF3651U Panasonic
ERJ14NF3651U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF3651U
Part Number ERJ14NF3651U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 3.65K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF3651U
Datasheet download ERJ14NF3651U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF3651U
ERJ14NF3651U Specifications
Part Number ERJ14NF3651U
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Resistance Value 3.65 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm