ERJ1GEF2873C Panasonic
ERJ1GEF2873C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF2873C
Part Number ERJ1GEF2873C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 287K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF2873C
Datasheet download ERJ1GEF2873C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF2873C
ERJ1GEF2873C Specifications
Part Number ERJ1GEF2873C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 287 kOhm
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm