ERJ1GEF364C Panasonic
ERJ1GEF364C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF364C
Part Number ERJ1GEF364C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 360K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF364C
Datasheet download ERJ1GEF364C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF364C
ERJ1GEF364C Specifications
Part Number ERJ1GEF364C
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 360 kOhm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm