ERJ1GEF4302C Panasonic
ERJ1GEF4302C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF4302C
Part Number ERJ1GEF4302C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 43K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF4302C
Datasheet download ERJ1GEF4302C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF4302C
ERJ1GEF4302C Specifications
Part Number ERJ1GEF4302C
Resistance Value 43 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm