ERJ1GEF5601C Panasonic
ERJ1GEF5601C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF5601C
Part Number ERJ1GEF5601C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 5.6K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF5601C
Datasheet download ERJ1GEF5601C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF5601C
ERJ1GEF5601C Specifications
Part Number ERJ1GEF5601C
Resistance Value 5.6 kOhm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm