ERJ1GEF90R9C Panasonic
ERJ1GEF90R9C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF90R9C
Part Number ERJ1GEF90R9C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 90.9 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF90R9C
Datasheet download ERJ1GEF90R9C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF90R9C
ERJ1GEF90R9C Specifications
Part Number ERJ1GEF90R9C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 90.9 Ohm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm