CRCW0603180RFKEA Vishay
CRCW0603180RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603180RFKEA
Part Number CRCW0603180RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603180RFKEA
Datasheet download CRCW0603180RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603180RFKEA
CRCW0603180RFKEA Specifications
Part Number CRCW0603180RFKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 180 Ohm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm