ERJ1GEJ5R1C Panasonic
ERJ1GEJ5R1C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ5R1C
Part Number ERJ1GEJ5R1C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 5.1 Ohm 5% 1 20W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ5R1C
Datasheet download ERJ1GEJ5R1C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ5R1C
ERJ1GEJ5R1C Specifications
Part Number ERJ1GEJ5R1C
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 5.1 Ohm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm