ERJ1TRQFR27U Panasonic
ERJ1TRQFR27U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQFR27U
Part Number ERJ1TRQFR27U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQFR27U
Datasheet download ERJ1TRQFR27U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQFR27U
ERJ1TRQFR27U Specifications
Part Number ERJ1TRQFR27U
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Tolerance 1 %
Resistance Value 270 MOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm