| Part Number | ERJ2RKF27R0X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 357490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ2RKF27R0X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ2RKF27R0X |
|---|---|
| Resistance Value | 27 Ohm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Case Style | Molded |
| Power Rating | 0.1 W |
| Lead Finish | Tin |
| Case Size | 0402 |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Thick Film |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.8 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ2RKF27R0X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CR0805-JW-512EZ2.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 0 Ohm 5% 1 10W Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZHJ000.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 430 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX4300.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 3.3 Ohm 1% 1 10W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFL3R30.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 15K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C1502FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 11.5K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6ENF1152V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 392K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0402392KFKEDC.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 910K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0603910KJNEAC.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0805 200K Ohm 0.05% 1 5W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for P0805Y2003WNT.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 3.24K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF3241X.pdf |