TNPW060317K4BEEA Vishay
TNPW060317K4BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW060317K4BEEA
Part Number TNPW060317K4BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 17.4K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060317K4BEEA
Datasheet download TNPW060317K4BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW060317K4BEEA
TNPW060317K4BEEA Specifications
Part Number TNPW060317K4BEEA
Type Thin Film
Resistance Value 17.4 kOhm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.1 W
Failure Rate
Military Standard
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm