ERJ8GEYJ203V Panasonic
ERJ8GEYJ203V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ203V
Part Number ERJ8GEYJ203V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ203V
Datasheet download ERJ8GEYJ203V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ203V
ERJ8GEYJ203V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ203V
Case Size 1206
Resistance Value 20 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Package Type SMD
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm