ERJ1TYJ152U Panasonic
ERJ1TYJ152U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ152U
Part Number ERJ1TYJ152U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ152U
Datasheet download ERJ1TYJ152U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ152U
ERJ1TYJ152U Specifications
Part Number ERJ1TYJ152U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 1.5 kOhm
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 2512
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm