ERJ2BWGR100X Panasonic
ERJ2BWGR100X Images
Please contact us for more photos of ERJ2BWGR100X
Part Number ERJ2BWGR100X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 0.1 Ohm 2% 1 8W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2BWGR100X
Datasheet download ERJ2BWGR100X.pdf
Request Quotation for ERJ2BWGR100X
ERJ2BWGR100X Specifications
Part Number ERJ2BWGR100X
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 100 MOhm
Tolerance 2 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm