ERJP03J2R2V Panasonic
ERJP03J2R2V Images
Please contact us for more photos of ERJP03J2R2V
Part Number ERJP03J2R2V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 5% 1 5W -150ppm \u00b0C to 400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03J2R2V
Datasheet download ERJP03J2R2V.pdf
Request Quotation for ERJP03J2R2V
ERJP03J2R2V Specifications
Part Number ERJP03J2R2V
Temperature Coefficient -150 to 400 ppm/°C
Resistance Value 2.2 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm