ERJ8ENF39R0V Panasonic
ERJ8ENF39R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF39R0V
Part Number ERJ8ENF39R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF39R0V
Datasheet download ERJ8ENF39R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF39R0V
ERJ8ENF39R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF39R0V
Case Size 1206
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Resistance Value 39 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm