ERJ2BQFR39X Panasonic
ERJ2BQFR39X Images
Please contact us for more photos of ERJ2BQFR39X
Part Number ERJ2BQFR39X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 0.39 Ohm 1% 2 3W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2BQFR39X
Datasheet download ERJ2BQFR39X.pdf
Request Quotation for ERJ2BQFR39X
ERJ2BQFR39X Specifications
Part Number ERJ2BQFR39X
Power Rating 0.667 W
Resistance Value 390 MOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm