ERJ2BQJR39X Panasonic
ERJ2BQJR39X Images
Please contact us for more photos of ERJ2BQJR39X
Part Number ERJ2BQJR39X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 0.39 Ohm 5% 1 6W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2BQJR39X
Datasheet download ERJ2BQJR39X.pdf
Request Quotation for ERJ2BQJR39X
ERJ2BQJR39X Specifications
Part Number ERJ2BQJR39X
Power Rating 0.166666666666667 W
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Lead Finish Tin
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 390 MOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm