ERJ2GEJ202X Panasonic
ERJ2GEJ202X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ202X
Part Number ERJ2GEJ202X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ202X
Datasheet download ERJ2GEJ202X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ202X
ERJ2GEJ202X Specifications
Part Number ERJ2GEJ202X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 2 kOhm
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm