CRCW06031K50JNEA Vishay
CRCW06031K50JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06031K50JNEA
Part Number CRCW06031K50JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06031K50JNEA
Datasheet download CRCW06031K50JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW06031K50JNEA
CRCW06031K50JNEA Specifications
Part Number CRCW06031K50JNEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Resistance Value 1.5 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm