ERJ2GEJ271X Panasonic
ERJ2GEJ271X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ271X
Part Number ERJ2GEJ271X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 270 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ271X
Datasheet download ERJ2GEJ271X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ271X
ERJ2GEJ271X Specifications
Part Number ERJ2GEJ271X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 270 Ohm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm