ERJS02J241X Panasonic
ERJS02J241X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J241X
Part Number ERJS02J241X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 240 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J241X
Datasheet download ERJS02J241X.pdf
Request Quotation for ERJS02J241X
ERJS02J241X Specifications
Part Number ERJS02J241X
Resistance Value 240 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm