ERJ2GEJ752X Panasonic
ERJ2GEJ752X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ752X
Part Number ERJ2GEJ752X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ752X
Datasheet download ERJ2GEJ752X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ752X
ERJ2GEJ752X Specifications
Part Number ERJ2GEJ752X
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 7.5 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm