ERJ2RHD1302X Panasonic
ERJ2RHD1302X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RHD1302X
Part Number ERJ2RHD1302X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 13K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RHD1302X
Datasheet download ERJ2RHD1302X.pdf
Request Quotation for ERJ2RHD1302X
ERJ2RHD1302X Specifications
Part Number ERJ2RHD1302X
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 13 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.0625 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm