| Part Number | ERJ2RKF2103X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 769260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0402 210K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ2RKF2103X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ2RKF2103X |
|---|---|
| Resistance Value | 210 kOhm |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 mm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Power Rating | 0.1 W |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.8 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ2RKF2103X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 41.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF4122X.pdf |
|
Vishay | Res Wirewound 4527 150 Ohm 1% 2W \u00b120ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for WSC0002150R0FEB.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CR1206-JW-105ELF.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1406 2.55K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C2551FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF2002V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 0 Ohm 5% Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for TRR03EZPJ000.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 9.09K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW08059K09FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2512 82 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1TNF82R0U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 215 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3EKF2150V.pdf |
|
ROHM | CHIP RESISTOR 0402 1.5 OHM 5% Download PDF datasheet for MCR01MZP5J1R5.pdf |