ERJ3BWFR068V Panasonic
ERJ3BWFR068V Images
Please contact us for more photos of ERJ3BWFR068V
Part Number ERJ3BWFR068V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.068 Ohm 1% 1 4W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3BWFR068V
Datasheet download ERJ3BWFR068V.pdf
Request Quotation for ERJ3BWFR068V
ERJ3BWFR068V Specifications
Part Number ERJ3BWFR068V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Resistance Value 68 MOhm
Tolerance 1 %
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.55 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 1.6 mm