ERJ3EKF27R0V Panasonic
ERJ3EKF27R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF27R0V
Part Number ERJ3EKF27R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF27R0V
Datasheet download ERJ3EKF27R0V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF27R0V
ERJ3EKF27R0V Specifications
Part Number ERJ3EKF27R0V
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Resistance Value 27 Ohm
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm