MCR10EZHFLR100 ROHM
MCR10EZHFLR100 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHFLR100
Part Number MCR10EZHFLR100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100m Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHFLR100
Datasheet download MCR10EZHFLR100.pdf
Request Quotation for MCR10EZHFLR100
MCR10EZHFLR100 Specifications
Part Number MCR10EZHFLR100
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 100 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm