ERJ8ENF30R1V Panasonic
ERJ8ENF30R1V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF30R1V
Part Number ERJ8ENF30R1V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 30.1 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF30R1V
Datasheet download ERJ8ENF30R1V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF30R1V
ERJ8ENF30R1V Specifications
Part Number ERJ8ENF30R1V
Case Size 1206
Resistance Value 30.1 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm