ERJ3EKF2803V Panasonic
ERJ3EKF2803V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF2803V
Part Number ERJ3EKF2803V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 280K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF2803V
Datasheet download ERJ3EKF2803V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF2803V
ERJ3EKF2803V Specifications
Part Number ERJ3EKF2803V
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 280 kOhm
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm