| Part Number | ERJ3EKF3831V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 347450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 3.83K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3EKF3831V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3EKF3831V |
|---|---|
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Resistance Value | 3.83 kOhm |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3EKF3831V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0805 680K Ohm 0.5% 1 8W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0805680KDHEAP.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 2010 2.1K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR50JZHF2101.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 17.4K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for TNPW060317K4BEEA.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 5.62K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for M55342H12B5E62RTS.pdf |
|
Vishay | WSLP1206 .04 .5% EA E3 Download PDF datasheet for WSLP1206R0400DEA.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for RCA060310K0JNEA.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 5.11K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW04025K11FKED.pdf |
|
Stackpole | Res Thick Film 0603 45.3K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for RMCF0603FT45K3.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 0.1% 1 10W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCT06030E4751BP500.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3AED4991V.pdf |