ERJP06F1500V Panasonic
ERJP06F1500V Images
Please contact us for more photos of ERJP06F1500V
Part Number ERJP06F1500V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06F1500V
Datasheet download ERJP06F1500V.pdf
Request Quotation for ERJP06F1500V
ERJP06F1500V Specifications
Part Number ERJP06F1500V
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 150 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm