MCR01MZPF3300 ROHM
MCR01MZPF3300 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3300
Part Number MCR01MZPF3300
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 330 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3300
Datasheet download MCR01MZPF3300.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3300
MCR01MZPF3300 Specifications
Part Number MCR01MZPF3300
Resistance Value 330 Ohm
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm