ERJ3EKF4750X Panasonic
ERJ3EKF4750X Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF4750X
Part Number ERJ3EKF4750X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 475 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF4750X
Datasheet download ERJ3EKF4750X.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF4750X
ERJ3EKF4750X Specifications
Part Number ERJ3EKF4750X
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 475 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm